Czas na wakacje z psem
 
Wakacje są czasem wypoczynku, spacerów, wycieczek, wyjazdów zagranicznych. Przed podróżą, a zwłaszcza przed dłuższym, wakacyjnym wyjazdem pakujemy walizki. Często na te wyjazdy zabieramy nasze ukochane czworonogi. Powinniśmy jednak pamiętać by spakować bagaż, w którym będą wszystkie potrzebne rzeczy dla naszego podopiecznego.

 
1 . Książeczka zdrowia potrzebna jest zawsze, a obowiązkowa kiedy podróżujemy  komunikacją publiczną. To dokument, który poświadcza, ze pies jest szczepiony przeciwno wściekliźnie. Przyda się także gdy będziemy musieli skorzystać z pomocy weterynarza.
2.Woda i miska obowiązkowo. Podróżując z psem nie wolno zapomnieć o wodzie zwłaszcza podczas upałów. Odwodnienie jest dla psa bardzo niebezpieczne i w krótkim czasie może doprowadzić do poważnych konsekwencji.
3.Obroża, smycz i kaganiec to zestaw obowiązkowy przy każdym wyjściu z psem. Nawet gdy pies biega luzem i się nas słucha , warto mieć ze sobą te akcesoria, bo są miejsca, gdzie pies może wyjść tylko na smyczy. Dobrze jest mieś też zapasową smycz. Pies zawsze może smycz przegryźć, karabińczyk może pęknąć, wiele rzeczy może się zdarzyć.
4.Chłodzenie. Podróżując latam z psem powinno się zadbać, by pies miał gdzie się ochłodzić. Pomogą na w tym maty chłodzące czy nawet szelki chłodzące dla psa.
5.Karma jeżeli podróż trwa dłużej niż dzień, należy zabrać ze sobą karmę.
6.Podręczna apteczka przydadzą si w niej gaziki jałowe, bandaż, ewentualnie woda utleniona, dobrze jest też mieć przyrząd do usuwania kleszczy.
7.Zabawki warto zabrać ulubione zabawki dla psa może być to piłeczka, sznur czy nawet miś.
Życzymy udanych wakacji z kochanym czworonogiem!!!