• Żwirki

Rodzaje żwirków dostępnych w yetizoo.pl

Kuweta dla kotato jedno z elementów wyposażenia, które koniecznie powinno znaleźć się w domu każdego właściciela futrzaka. Jednak problem nie kończy się na kupieniu kuwety. Pojawia się jeszcze pytanie, jaki żwirek dla kota wybrać najlepiej? Zanim zdecydujesz się na zakup tego najlepszego, koniecznie przekonaj się, jakie rodzaje żwirków do kuwety czekają na Ciebie i Twojego pupila na rynku. Nasz sklep internetowy zoologiczny yetizoo.pl to miejsce, gdzie dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze.

Żwirek niezbrylającysię wyróżnia się konsystencją, która przypomina piasek lub ziemię. Jest to materiał, który bardzo dobrze wchłania płyny. Niestety jego wadą jest to, że często pozostaje na łapach kota i przenoszony zostaje na meble oraz podłogi. Dodatkowo wymaga częstej wymiany. Polecany przez wielu kociarzy jest żwirek zbrylający się, który wyróżnia się wysoką chłonnością płynów. Po oddaniu moczu przez kota tworzą się grudki, które można bez trudu usunąć z kuwety. Jest to więc ekonomiczny żwirek, który dodatkowo pochłania zapachy. On również ma swój wady – kurzy się i może przyklejać się do łap zwierzaka. Dużą popularnością cieszy się żwirek silikonowy, który nie kurzy się, jest wydajny, a co więcej wiąże nieprzyjemne zapachy. Jednak podczas korzystania z kuwety pojawić się może szeleszczący dźwięk, który jest trudny do zaakceptowania przez wiele kotów. Warto również wiedzieć, że silikonowy żwirek nie jest wskazany dla małych kotów, ponieważ przyczepia się do łapek i często zjadany jest przez kocięta. Dla osób, które chcą dbać o środowisko doskonale sprawdzi się żwirek roślinny, który jest bardzo łatwy w utylizacji. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że doskonale wiąże nieprzyjemne zapachy.

Żwirek dla kota, który spełnia jego oczekiwania!

Wydawać się może, że żwirek dla kota i jego wybranie wcale nie jest trudne. Jednak w czasie zakupu należy zwracać uwagę na wiek i upodobania kociaka. Jeśli futrzak jest mały, to odradza się wybieranie żwirku silikonowego. Dodatkowo należy zwracać uwagę na to, jak kot reaguje na dany materiał. Jeśli czuje się niekomfortowo i mimo wielu prób nie jest w stanie skorzystać z kuwety należy wymienić żwirek.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić żwirek do kuwety dla kota, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Nasz sklep zoologiczny online yetizoo.pl to miejsce, gdzie znajdziesz wszystko, co najlepsze dla swojego pupila. Nasz asortyment jest szeroki i różnorodny. Staramy się stale uzupełniać nasz asortyment, by mieć pewność, że każdy klient jest w stanie znaleźć u nas coś odpowiedniego dla swojego domowego pupila.