• Zdrowie

Jak dbać o zdrowie kota – co warto wiedzieć?

Posiadanie pupila to oczywiście fajna sprawa. Trzeba jednak pamiętać, że to nie tylko dobra zabawa i posiadanie zwierzaka, do którego można się przytulić, ale co więcej wiele obowiązków. Koty mają swoje potrzeby, o których nie można zapomnieć chcąc zadbać o ich zdrowie, dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój. Do tego niezbędne są zdrowe karmy dla kotów, a także bezpieczne akcesoria do pielęgnacji kotów. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie je kupić koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Sklep zoologiczny internetowy yetizoo.pl to miejsce, gdzie każdy właściciel czworonożnego przyjaciela znajdzie to, czego potrzebuje.

Zdrowa dieta dla małego kociaka – co może być potrzebne?

Kocięta przez pierwsze osiem tygodni życia powinny pić mleko od kociej mamy. Zdarza się jednak, że mały futrzak zostaje przekazany do nowego domu, gdzie nie ma możliwości posilania się naturalnym pokarmem. W takim wypadku należy wybrać mleko zastępcze dla kota. To zdrowy pokarm bogaty w cenne składniki odżywcze, które są potrzebne zwierzakowi do rozwoju i wzrostu. Najlepiej podawać go do trzeciego miesiąca życia, a jednocześnie stopniowo rozszerzać dietę kociaka. Na samym początku najlepiej wybierać karmy dla małych kotów, które mają odpowiednią konsystencję i zawierają tylko te produkty, które są niezbędne do zachowania zdrowia i prawidłowego rozwoju. Jeśli chcesz kupić mleko dla kota koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Wybierzesz produkt wysokiej jakości, który ma naturalny i bezpieczny skład. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zapewniasz swojemu przyjacielowi najlepsze warunki do wzrostu.

Jak dbać o higienę jamy ustnej kota?

Najczęściej zapomina się o higienie jamy ustnej kota. Jest to miejsce, które rzadko oglądane jest przez właścicieli kociaków, a warto je kontrolować regularnie. Zwierzaki nie są w stanie zakomunikować, że w tym miejscu pojawia się ból. Objawem infekcji mogą być silnie zaczerwienione i opuchnięte dziąsła. Jeśli zauważysz je u swojego zwierzaka koniecznie udaj się do weterynarza. Jednak można zapobiegać infekcjom jamy ustnej u kociaków. Wystarczy regularnie podawać płyn do pukania jamy ustnej dla kotów. Odrobinę płynu można dodać do miski z wodą, dzięki czemu pupil będzie miał świeży oddech, a co więcej w łatwy sposób pozbędziesz się bakterii w tym obrębie.

Gdzie kupić zdrowe karmy i akcesoria do pielęgnacji kota? W Yetizoo.pl znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w atrakcyjnych cenach!

Wybierz akcesoria do pielęgnacji kotów i zadbaj o ich zdrowie. Wszystkie potrzebne produkty dla małych i dorosłych kotów możesz kupić w sklepie zoologicznym online yetizoo.pl. Oferujemy produkty najwyższe jakości w przystępnych cenach. Dzięki temu mamy pewność, że spełnią oczekiwania każdego naszego klienta.