• Przysmaki

 

 

Przysmaki dla psów

 

Oprócz karmy mokrej i suchej dla psa występują jeszcze przysmaki. Wybierać można pośród kształtów, smaków, wielkości, konsystencji i zadań jakie mają spełniać.  Przysmaki można podzielić na kilka rodzajów jak przysmaki naturalne, przysmaki mięsne i przysmaki dla alergików. Przysmaki to nie tylko znakomita przekąska ale i doskonała nagroda w trakcie treningu.

 

Naturalne przysmaki dla psów – polecane i najzdrowsze. Charakteryzują się dość mocnym aromatem i smakiem, dzięki czemu mało który pies się im oprze. Zawierają bardzo dużo składników odżywczych, które są najlepiej przyswajane przez organizm psa. Naturalne przysmaki dla psów możemy podzielić na kilka rodzajów takich jak: żwacze, poroża, suszone uszy i gryzaki produkowane ze skóry zwierzęcej.

 

Żwacze to przedżołądek przeżuwaczy. Podawany jest w formie suszonej. Wysoka zawartość witamin z grupy B, 70-80%wysoko przyswajanego białka oraz niewielka zawartość tłuszczu sprawia,  że żwacze są bardzo wartościowym przysmakiem. Ich konstrukcja oraz tekstura zapewniają masaż dziąseł i ćwiczeń mięśni szczęki. Bakterie symbiotyczne regulują procesy trawienia.

Poroża w ostatnim czasie są prawdziwych hitem dla miłośników psów. Te produkty zawierają mnóstwo minerałów i składników odżywczych. Mała ilość tłuszczu, duża ilość białka, sprawia, że nadają i się dla psów z tendencją do tycia. 

Suszone uszy, często wieprzowe i królicze. Duża zawartość białka zwierzęcego wspomaga regenerację mięśni i poprawia ogólną kondycją organizmu psa. Uszy stanowią idealny, zdrowy gryzak dla psów, poprawiający stan uzębienia.

Gryzaki ze skóry. Są miększe od poroży i można je podawać już młodym psom. Dostępne w ciekawych wzorach i różnych kształtach, jak kości czy butów. Naturalna tekstura powoduje, że rozmiękają pod wpływem śliny i gryzienia, są bardzo chętnie jedzone przez psy, dodatkowo masują im dziąsła. Bogate są w białko, nie zawierają dużo tłuszczu.

 

Do przysmaków zaliczamy także mięsne przysmaki najczęściej zawierają aminokwasy, są łatwo przyswajane przez psy. Mogą mieć różne smaki sarnina, bażant, wołowe i inne. Dostępne jest wiele form takich zdrowych i wartościowych produktów, jak paski, pałeczki, kabanosy, kosteczki.

 

Występują także przysmaki specjalistyczne dla psów dokładnie dla alergików. Wyselekcjonowane źródło białka minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, pokarmowej jak i skórnej. Duża gama producentów oferuje przysmaki dentystyczne produkty z roślinnymi ekstraktami.