• Pielęgnacja

Pielęgnacja kota – fakty o których warto wiedzieć

Koty każdego dnia spędzają dużo czasu na samodzielnym myciu. To jednak nie oznacza, że pielęgnacja kota nie jest potrzebna. Czemu kocięta myją się językiem? Jest to dla nich proces, w którym mogą zadbać o swoją higienę, ćwiczą mięśnie, ogrzewają zimą i ochładzają latem. Warto również wiedzieć, że jest to sposób na dostarczenie witaminy D do organizmu zwierzaka, która osiada na sierści po jej wystawieniu na działanie promieni słonecznych. Trzeba jednak od czasu do czasu wykąpać kociaka, a także regularnie go czesać. Jeśli chcesz kupić akcesoria do pielęgnacji kota to nasz sklep zoologiczny internetowy yetizoo.pl jest miejscem, gdzie z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego dla swojego pupila.

Jak pielęgnować kota krótkowłosego?

Koty potrzebują regularnego wyczesywania sierści. Jest to konieczne by pozbyć się jej nadmiaru, a co więcej usunąć z jej powierzchni powierzchowne zabrudzenia. Jeśli Twój kot ma krótką sierść to nie musisz zbyt często tego robić. Wystarczy, że przeczeszesz go kilka razy w tygodniu. Do tego doskonale sprawdzi się szczotka dla kota. Dzięki niej pielęgnacja kota krótkowłosego będzie prawidłowa i bezpieczna. Pamiętaj jednak, by podczas jej stosowania nie przyciskać gadżetu zbyt mocno do skóry, ponieważ może to być nieprzyjemne, a nawet bolesne dla zwierzaka.

Jak pielęgnować kota długowłosego?

Jeśli jednak kociak ma długą sierść to czesanie należy powtarzać przynajmniej raz dziennie. Na takiej sierści często tworzą się kołtuny, które należy delikatnie rozczesać, a jeśli włosy są za bardzo posklejane pozostaje je wyciąć. Chcąc tego uniknąć warto stosować furminator, który doskonale rozczesze sierść i pozostawi ją gładką. Furminator dla kota doskonale sprawdzać się będzie w okresie linienia. Dzięki temu unikniecie problemu z sierścią osiadającą na meblach, ubraniach, a nawet podłodze.

Jakie akcesoria do kąpieli dla kota najlepiej wybrać?

Od czasu do czasu warto umyć kota. Kąpiele najlepiej zaczynać kiedy kociak jest jeszcze mały, dzięki czemu szybciej się do nich przyzwyczai. Jeśli zastanawiasz się, jak kąpać kota, to najlepszym miejscem jest wanna lub umywalka, do której należy nalać ciepłej, ale nie gorącej wody.  Jakie kosmetyki dla kota najlepiej wybrać? Polecane są szampony dla kotów, które doskonale oczyszczają sierść i pomagają pozbyć się nieprzyjemnego zapachu lub nadmiaru sebum. Dzięki nim sierść zwierzaka będzie świeża i przyjemna w dotyku.

Akcesoria do pielęgnacji kota w tak atrakcyjnych cenach tylko w Yetizoo.pl

Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić najlepsze gadżety do pielęgnacji kotów? W takim razie wybierz nasz sklep zoologiczny online yetizoo.pl, gdzie czeka na Ciebie szeroka i zróżnicowana oferta. Mamy przygotowane wysokiej jakości tanie kosmetyki dla kotów, które pochodzą od znanych i cenionych producentów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zadbasz o zdrowy wygląd i kondycję sierści swojego ukochanego futrzaka.