• Karmy suche

Czym karmić koty – karmy suche, czy mokre?

Żywienie każdego zwierzaka jest złożone i wydawać się może skomplikowane. Wystarczy jednak wiedzieć czym karmić kota, by zadbać o jego zdrowie. Niezbędne do tego są karmy, które mają dostarczać do organizmu zwierzaka wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Karmy suche dla kotów często pomijane są przez właścicieli, jednak warto wdrożyć je do codziennej diety kociaka, by dostarczać prawidłowe ilości witamin i minerałów do jego ustroju. Suche karmy dla kotów należy dopasować do wieku, wagi i rasy zwierzaka. Należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta lub weterynarza, by żywienie odbywało się w odpowiednich warunkach. Dzięki temu kot będzie prawidłowo się rozwijał. Dla większości zwierzaków bez trudu można wybrać najlepsze karmy suche, które dostępne są na rynku. Jeśli jednak pojawia się problem z nadmiernym chudnięciem lub szybkim przybieraniem na wadze, albo występują inne zaburzenia po jedzeniu warto udać się na konsultację do weterynarza.

Karma sucha – dlaczego warto podawać i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Większość właścicieli kotów wybiera suche karmy dla kociąt, ponieważ są łatwe w podawaniu. To duża oszczędność czasu. Jednak karma sucha nie może stać się jedynym pożywieniem w diecie kociaka. Są suche i pozbawione wody, przez co jedzone w nadmiarze mogą doprowadzić do odwodnienia. Trzeba je podawać na zmianę z mokrymi karmami. Zastanawiasz się, jak wybrać suchą karmę dla kota? Zwróć uwagę na skład produktu. Te futrzaki to mięsożercy, dlatego w ich diecie przeważać musi mięso. To jednak nie oznacza, że produkty z dodatkiem zbóż, owoców i warzyw nie są zdrowe, wręcz przeciwnie dostarczają do organizmu kota niezbędne witaminy i minerały. Bogate są również w błonnik, który dba o poprawę perystaltyki jelit, szybsze trawienie i łatwe wypróżnianie. Lepiej nie wybierać pokarmów dla zwierząt, w których znajdują się chemiczne dodatki, wspomagacze smaku i duże ilości cukru. Po pierwsze są niezdrowe, a po drugie mogą prowadzić do rozwoju problemów z utrzymaniem prawidłowej wagi.

Jak karmić kota – podstawowe zasady

Zanim podasz kotu jedzenie koniecznie zapewnij mu odpowiednie warunki do spożywania posiłków. Koty są wymagające i mają określone potrzeby. Miski z wodą i jedzeniem nie powinny znajdować się za blisko siebie. Najlepiej, by odległość między nimi wynosiła około pół metra. Ważne jest również to, by kociak nie jad w tym samym pomieszczeniu, w którym jest umieszczona kuweta. Gwarantując komfort i spełniając oczekiwania futrzaka można zapobiec problemom z apetytem.

Sklep zoologiczny internetowy yetizoo.plto miejsce, gdzie możesz znaleźć najlepsze karmy dla kotów. Stawiamy na produkty od znanych i cenionych producentów, dzięki czemu mamy pewność, że nasi klienci i czworonożni przyjaciele są zadowoleni.