• Karmy suche

 

Suche karmy dla psów – czy warto je wybierać?

Prawidłowe żywienie psa jest bardzo ważne dla utrzymania jego zdrowia, a także prawidłowego rozwoju. Do zapewnienia pupilowi najlepszych warunków do rozwoju konieczne jest zapewnienie mu pokarmów, które są wartościowe i dostosowane do indywidualnych potrzeb. Dużą popularnością cieszą się suche karmy dla psów, które są bardzo łatwe w dozowaniu i podawaniu. Ich forma sprawia, że szybko można podać pupilowi pokarm w każdych warunkach. Dodatkowo sucha karma dla psa jest kaloryczna, przez co zaleca się jej podawanie w mniejszych dawkach, niż w przypadku mokrej karmy. Pies znacznie szybciej czuje się nasycony, co sprawia, że podawanie pożywienia w takiej formie pozwala na oszczędności. Prawidłowo zamknięta karma sucha może zachować świeżość przez naprawdę długi czas, a ze względu na to, że jest wyjątkowo wydajna będzie doskonałym wyborem nie tylko dla Twojego pupila, ale również portfela!

Jak wybrać najlepszą karmę suchą dla psa? Podstawowe informacje o zasadach prawidłowego żywienia czworonogów

Pytanie „jak wybrać najlepszą karmę suchą dla psa?” zadaje sobie wiele osób, które chcą zadać o prawidłowe żywienie pupila i jego zdrowie. Wybór karmy dla psa jest bardzo ważny, ponieważ powinno to być źródło cennych witamin i minerałów, a także składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju, rozbudowy mięśni i zachowania zdrowia. Karma sucha dla psa powinna w większości składać się z produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie może zabraknąć w jej składzie mięsa, kości oraz podrobów. Ważna jest również zawartość składników pochodzenia roślinnego, czyli warzyw i owoców.Najlepsza karma sucha dla psa to taka, której skład jest krótki i prosty. Pokarmy dla psów powinny dostarczać jak najmniej węglowodanów oraz zbóż, zaś nie może w nich zabraknąć witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Przy wyborze karmy należy zwrócić uwagę nie tylko na skład, ale także przeznaczenie. Dostępne są uniwersalne karmy dla psów. Jednak najlepiej zwracać uwagę na podział wiekowy. Szczeniaki powinny być żywione karmą suchą dla małych psów, ponieważ mają one w składzie znacznie więcej witamin i minerałów, niż te przeznaczone dla starszych psów. Przed podaniem karmy warto sprawdzić jaka jest zalecana dawka, by nie podać zbyt małej lub za dużej ilości pokarmu. Nieprawidłowe dawkowanie może doprowadzić do niedożywienia lub otyłości – są to dwa stany, które są wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia czworonogów.

Karmy suche dla psów – tylko w yetizoo.pl tak zróżnicowany wybór dla Twojego pupila!

Jeśli szukasz wysokiej jakości pokarmów dla swojego pupila, to znajdujesz się w odpowiednim miejscu! Nasz sklep zoologiczny online yetizoo.pl odpowiada na potrzeby każdego klienta, bez względu na to, czy ma cztery, czy dwie nogi! Sklep zoologiczny to miejsce, gdzie znajdziesz karmu dla psów rasowych ikarmy suche dla szczeniąt. Oferujemy również najlepsze karmy suche dla psów seniorów, a wszystko to w atrakcyjnych cenach!