• Dla Alergików

Karmy dla psów alergików – jak wybrać?

Coraz więcej czworonogów ma problemy z alergiami pokarmowymi. Bardzo często u psów pojawiają się pchły, atopowe zapalenie skóry oraz alergie pokarmowe, które mogą pogarszać zdrowie i negatywnie wpływają na samopoczucie zwierzaka. To właśnie dlatego w przypadku takiego problemu warto wybrać karmy dla psów alergików, które mają doskonale dopracowany skład pozbawiony składników wywołujących alergię. Alergie pokarmowe u psów często pojawiają się przez białko pochodzące z mleka lub wołowiny. Problematyczne są również białka z jajek, soi i zbóż. Nasz sklep zoologiczny yetizoo.pl to miejsce, gdzie znajdziesz karmy hipoalergiczne dla psów, które poprawiać będą zdrowie i samopoczucie,  zapobiegną występowaniu alergii i objawy takie jak biegunki, zaparcia lub wymioty.

Jaka karma dla psa z alergiami pokarmowymi jest najlepsza?

Zastanawiasz się, jaka karma dla psa dla alergików jest najlepsza? Czworonogi mające problem z alergiami pokarmowymi powinny być karmione specjalnie dobranymi karmami, które w swoim składzie zawierają lekkostrawne oraz hydrolizowane białko. Hipoalergiczna karma nie będzie miała negatywnego wpływu na pracę układu pokarmowego i całego organizmu. Sucha karma dla psów alergików nie powinna mieć w swoim składzie laktozy i glutenu, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko występowania problemów z alergiami. Warto, by w jej składzie znalazły się składniki przywracające prawidłową florę bakteryjną przewodu pokarmowego. Kluczowe są witaminy i minerały, które wpływają nie tylko na prawidłową pracę układu pokarmowego, ale całego organizmu i mają znakomite działanie na wygląd sierści, która staje się lśniąca i miękka.

Na co zwrócić uwagę wybierając karmy dla psów alergików?

Jeśli u Twojego czworonożnego pupila pojawiają się takie objawy jak wymioty, biegunka i zaparcia, to nie zwlekaj – koniecznie udaj się na wizytę u weterynarza, który będzie w stanie ocenić, co jest przyczyną alergii. Po wykonaniu badań weterynarz będzie w stanie określić, jakie składniki należy wyeliminować z diety zwierzaka, co znacząco ułatwi Ci wybranie najlepszej karmy dla psa alergika. Pamiętaj, by przestrzegać zasad diety oraz zaleceń weterynarza.

Jeśli szukasz miejsca, w którym znajdziesz najlepsze karmy dla alergików, to koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego yetizoo.pl. Sklep zoologiczny online to miejsce, gdzie znajdziesz wszystko, co niezbędne do utrzymania zdrowia i dobrej kondycji u Twojego czworonożnego pupila. Dbamy o zadowolenie i zdrowie naszych wszystkich klientów, dlatego właśnie oferujemy suche i mokre karmy dla psów alergików, u których wystąpił problem z alergiami pokarmowymi. To produkty pochodzące od znanych producentów, dlatego możesz mieć zaufanie do ich jakości.